Mergi sus

Elevul lunii – Karla-Anita Catana

Elevul lunii - Catana Karla
Elevul lunii – Catana Karla

Karla-Anita Catana este eleva școlii noastre din 2016. Are rezultate excelente la științe și tehnologia informației, dar și la limba engleză.

Se implică în mod activ în activități școlare și extracurriculare, de la a fi o elevă silitoare la matematicp, fizică sau TIC la a fi un bun coechipier în proiectele școli sau un lider de echipă în proiectele derulate la nivel european. Este o elevă rapidă care învașă repede și este motivată, ambițioasă și proactivă. Încrederea în sine și carisma, alături de seriozitate și determinare, au promovat-o ca vice-președinte al Consiliului Elevilor – fiind una dintre cele mai diplomate verigi de legătură între elevi și profesori.

Concursuri și olimpiade

Concursul „Prietenii lui Ioan Slavici”

Cu ocazia aniversării a 170 de ani de la nașterea scriitorului Ioan Slavici, liceul nostru a organizat concursul „Prietenii lui Ioan Slavici”.

citește mai mult

Concursul național “Made for Europe”

Liceul Ioan Slavici a participat cu mândrie la concursul național “Made for Europe”.

citește mai mult